Cesta: Geoportál NPÚ
Mapová aplikace umožňující základní vizualizaci prvků soupisu a právních stavů evidovaných v Památkovém katalogu pro oblast České republiky a interaktivní odkazy mezi jednotlivými částmi Integrovaného informačního systému památkové péče.
Mapová aplikace umožňující základní vizualizaci prvků soupisu a právních stavů evidovaných v Památkovém katalogu pro území zahraničí a interaktivní odkazy mezi jednotlivými částmi Integrovaného informačního systému památkové péče.
Mapová aplikace určená pro získávání potřebných identifikátorů pro jednoznačnou prostorovou / územní identifikaci v souvisejících evidencích (Památkový katalog, MIS, Tritius apod.). K tomuto účelu slouží základní identifikační prvky paGIS (definiční body a polygony lokalit, městských částí a historických regionů a definiční body objektů s návrhovými / přírůstkovými body).
Mapová aplikace určená pro získávání potřebných identifikátorů pro jednoznačnou prostorovou / územní identifikaci v souvisejících evidencích (Památkový katalog, MIS, Tritius apod.). K tomuto účelu slouží v zahraničí tzv. přírůstkové body.
Mapový projekt prezentuje data specializované odborné databáze CZ_RETRO zpracovaná a průběžně aktualizovaná Společností pro obnovu vesnice a malého města (SOVAMM) resp. autorem databáze Ing. arch. Karlem Kučou. Tato data jsou používaná v GIS NPÚ pro jednotnou územní / prostorovou identifikaci v podrobnosti zájmových lokalit a regionů.
Mapová kompozice zpřístupňuje data útředního seznamu kulturních památek a státního archeologického seznamu ve struktuře, vyžadované příslušnou vyhláškou pro data územně-analytických podkladů.
Evidence výdeje datových sad pro územně analytické podklady.
Souhrnný mapový projekt se základními náhledy na odborná data a evidenčními přehledy jejich zpracování určený pro odborné pracovníky NPÚ.
Mapový projekt je určen především pro pracovníky státní a veřejné správy na úseku státní památkové péče. Poskytuje základní náhled na odborná data památkové péče z hlediska platného právního stavu ochrany a návrhů jeho změn zpracovaných v podrobnosti katastrálních map a plošné vymezení území s archeologickými nálezy (data Státního archeologického seznamu ČR) zpracovaná v podrobnostech základních map ČR.
Odborné revize rozsahu a návrhy nových památkových rezervací a zón s plošným urbanistickým vyhodnocením doplněným o bodové hodnocení / kategorizaci objektů.
Veřejná aplikace pro správu ISAD
Mapový projekt zprostředkovává vybrané informace zpracované v letech 1982 – 1985 v rámci "Identifikace památkového fondu na území krajů ČSR". Tento výstup prezentoval tehdejší stav Státního seznamu nemovitých kulturních památek a zároveň upozornil na dosud nevyužitý potenciál památkového fondu představující objekty památkově významné, které ale v té době nebyly jako kulturní památky evidovány.
Mapa prezentuje věžové vodojemy zkoumané v rámci výzkumného úkolu Podpory dlouhodobého koncepčního rozvoje výzkumné organizace 2015 – 2017 - Regionální průzkum industriálního dědictví Středočeského kraje. Zahrnuje nejen vybrané středočeské vodojemy, ale i objekty na území hlavního města Prahy. Průběžně je doplňována o objekty v rámci celé České republiky.
Mapa kulturně-historických a přírodních hodnot v oblasti krajných památkových zón. Jeden z výstupů projektu výzkumu a vývoje NAKI DF12P01OVV001 Ochrana a péče o historickou kulturní krajinu prostřednictvím institutu krajinných památkových zón.
Aplikace zobrazuje informace pro vybrané kategorie památek získané při řešení projektu „Identifikace významných území s kulturně historickými hodnotami ohrožených přírodními a antropogenními vlivy“ v rámci programu NAKI Ministerstva kultury ČR.
Prezentace výstupu VaV ohrožených památek. Aplikace zobrazuje informace pro vybrané kategorie památek získané při řešení projektu „Identifikace významných území s kulturně historickými hodnotami ohrožených přírodními a antropogenními vlivy“ v rámci programu NAKI Ministerstva kultury ČR.
Mapa s odborným obsahem (Nmap) je součástí dílčího cíle Elektrifikace, který je jedním z oborových výzkumů cíle Industriální dědictví financovaného z Podpory dlouhodobého koncepčního rozvoje výzkumné organizace.